[Став] Економски придобивки и предизвици од членство во НАТО


Анализите покажуваат дека 15 месеци по зачленувањето на Црна Гора во НАТО значително се зголемил бројот на странски инвестииции во земјата, особено од земјите ...
| | веќе видена | слични

Имаме историска можност на престојниот референдум да излеземе и заедно да избереме сигурна иднина. Македонско-грчкиот договор ширум ги отвора европските ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Капитал - Што добија Бугарија и Романија од членството во ЕУ? Најновиот двоброј на Капитал во рубриката Балкан, бизнис и политика анализира што добија Бугарија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од средбата со граѓаните имал впечаток дека се уште имаат дилеми и не им е доволно разјаснет Преспанскиот ...
сите 107 | | | веќе видена

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 145 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 74 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 197 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[Став] Економски придобивки и предизвици од членство во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: