33 доктори на науки во Македонија се невработени

5 копии

За повеќе од 186 илјади лица кои бараат работа отворени се над 6.000 слободни работни места. Македонските компании најмногу бараат чистачи. Од вкупниот број ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 388 | | | веќе видена

Новото обвинителство најавено со Предлог законот што го објави вчера премиерот Зоран Заев може да го отвори од почеток предметот „Империја", рече шефицата на ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

33 доктори на науки во Македонија се невработени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: