Земјоделците интернетот го користат само за временска прогноза

5 копии
13 копии

Во Македонија најмногу вработуваат малите фирми со три до девет работници, покажуваат најновите податоци на Државниот завод за статистика. Тие во вториот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според податоците на Државниот завод за статистика, во второто тримесечје од 2018 година, стапката на слободни работни места изнесува 1,44 %. Највисока стапка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во последните години во Република Македонија се поприсутна е појавата на масовно иселување на младите од земјата, на одливот на млади мозоци. Оваа појава е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 60 | | | веќе видена

Изјавите на претставниците на власта дека цензусот и не бил така битен за конечниот резултат на претстојниот референдум значат дека политичката борба ќе ...
сите 81 | | | веќе видена

Никој не се надеваше на ваков исход, но таков е фудбалот. Федерико Бернардески го игра најдобриот фудбал од кога е во Јувентус! Се се поклопи со ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјоделците интернетот го користат само за временска прогноза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: