Анализа: Брзата помош неефикасна со амортизирани возила


3 копии

Министерот Филипче деновиве по несреќата повторно е во операциона сала и оттаму помагајќи им на повредените од несреќата. Како што дознаваме, тој е дел од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче, во дебата на „ 360 Степени “ на Алсат, зборуваше за одговорот на здравствениот систем на трагедијата кај Ласкарци. Тој ...
| | веќе видена | слични

Домот за јавно здравје има недостиг од возила на Брза помош, вели директорот Бесим Кока.Тој додава дека и тие возила кои ги имаат на располагање, се веќе ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство на социјалната мрежа Фејсбук напиша дека денеска ќе бидат пуштени шест лица кои беа повредени во тешката сообраќајна несреќа во која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство, Венко Филпче, на прес-конференција пред новинарите рече дека сите капацитети на Службата за итна медицинска помош која е во состав на ...
| | веќе видена | слични

Службата за итна помош е организирана во рамките на Здравствен дом во Скопје и во овој момент имаат вкупно 9 возила и сите возила беа веднаш мобилизирани после ...
| | веќе видена | слични

Следете ВО ЖИВО: Изјава на министерот Филипче за состојбата со повредените патници (Во живо) Изјава на министерот Филипче за состојбата со повредените патници ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство и невладината организација „САНО“ ги повикуваат роднините на сите повредени од тешката сообраќајна несреќа доколку немаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 332 | | | веќе видена

Иако сериозните мажи покрај себе сигурно сакаат амбициозна и зрела партнерка, повеќето од нив стравуваат од жените кои се родени во овој хороскопски знак. ...
сите 41 | | | веќе видена

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени најави дека одбраната најверојатно ќе бара снимките кои ги ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Свети Николе. Преубав град, но со малку останата надеж дека може да биде подобро, вели ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анализа: Брзата помош неефикасна со амортизирани возила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: