Аналитичарите оценуваат дека промените не ги оправдаа очекувањата


 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
| | веќе видена | слични

Сите вредни луѓе на овој свет, оние што придонесуваат за заедничкото добро, што го носат на свои плеќи бремето на народите, кои несебично одвојуваат од својот ...
| | веќе видена | слични

Од реконструкција или метла која за едни ќе исчисти за други ќе остави дел под тепих, па се до револуција која ги изеде сопствените деца . Различни толкувања и ...
| | веќе видена | слични

Садула Дураку досегашниот министер за животна среднина ќе ротира во новото Министерство за политички системи. Покрај политичките функции, во работно искуство ...
| | веќе видена | слични

Откако долго време се најавуваше, викендов предлогот за реконструкција на Владата стигна во Собрание, а со тоа и биографиите на новите функционери. Премиерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за животна средина, Садула Дураки од ДУИ, има познавања од Интернет експлорер и Мајкрософт офис. Тоа го пишува во неговата неговата куса биографија, ...
| | веќе видена | слични

Откако премиерот и официјално потврди дека предлогот за новт министер за култура е Хусни Исмаили, во јавноста се крена прашина околу неговото образование, дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали се знаеше дека Боки 13 рекетира и заработува милиони. Да, Зоран Заев и СДСМ го знаеа тоа со години, како и Финансиската полиција, и молчеле затоа што ...
сите 60 | | | веќе видена

Владата на денешната седница ја разгледа Информацијата за формирање меѓуресорска работна група за обезбедување натамошен квалитетен развој и имплементација на ...
сите 80 | | | веќе видена

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини изјави дека прашањето за проширувањето на ЕУ на Западен Балкан е прашање на помирување и обединување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 139 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аналитичарите оценуваат дека промените не ги оправдаа очекувањата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: