Аналитичарите оценуваат дека промените не ги оправдаа очекувањата


 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
| | веќе видена | слични

Од реконструкција или метла која за едни ќе исчисти за други ќе остави дел под тепих, па се до револуција која ги изеде сопствените деца . Различни толкувања и ...
| | веќе видена | слични

Садула Дураку досегашниот министер за животна среднина ќе ротира во новото Министерство за политички системи. Покрај политичките функции, во работно искуство ...
| | веќе видена | слични

Откако долго време се најавуваше, викендов предлогот за реконструкција на Владата стигна во Собрание, а со тоа и биографиите на новите функционери. Премиерот ...
| | веќе видена | слични

Министерот за животна средина, Садула Дураки од ДУИ, има познавања од Интернет експлорер и Мајкрософт офис. Тоа го пишува во неговата неговата куса биографија, ...
| | веќе видена | слични

Откако премиерот и официјално потврди дека предлогот за новт министер за култура е Хусни Исмаили, во јавноста се крена прашина околу неговото образование, дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како ќе стигне власта до 2/ 3 мнозинство за законот со кој СЈО останува дел од организиран криминал? Ќе има ли нови пазарање во законодавниот дом или пак ќе ...
сите 162 | | | веќе видена

Штитење на криминалци и сокривање на криминалот е одлика единственo на ВМРО-ДПМНЕ. Единствениот криминален октопод е сместен во Будимпешта и е раководен од ...
сите 179 | | | веќе видена

Британското списание „The Sun“ пишува дека бракот на најдобриот тенисер на светот има проблеми. Англичаните во текот на Вимблдон го покажаа своето вистинско ...
сите 130 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аналитичарите оценуваат дека промените не ги оправдаа очекувањата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: