Македонија прогласена од Светската банка за 6-та најдобра бизнис дестинација во Европа и 12-та во светот


Македонија рангирана на највисокото досега 12- то место, од 189 економии во светот според добрата бизнис клима во штотуку објавениот извештај на Светската ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Извештајот на Светска Банка го унапредува имиџот на Македонија и е одлична препорака за потенцијалните инвеститори, смета аналитичарот од Брисел, Рикард ...
| | веќе видена | слични

Првото место на Македонија во регионот, 6-то во Европа и 12-то во светот на ранг листата Дуинг бизнис за аналитичарите и инвеститорите е показател дека во ...
| | веќе видена | слични

- Мислам дека ќе има позитивен ефект на некои бизнисмени, кои ги следат овие извештаи и индикатори, како што се брза регулатива, ниски даноци, евтина работна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Над триесет милиони предгледи за само еден ден има он лајн верзијата на извештајот Дуинг бизнис . Овој податок е доволен показател за неговата релевантност во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Рангирањето на Македонија во извештајот „Дуинг бизнис“ на шестото место во Европа, на 12-то во светот и на прво во регионот, во конкуренција на 189 држави, е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Извештајот на Светска банка е одлична препорака за потенцијалните странски инвеститори, велат европски аналитичари, јавува дописникот на МРТ од Брисел. ...
| | веќе видена | слични

Високата позиција на Македонија во Doing business извештајот е јасен показател за добрата бизнис клима, не само на хартија туку и во пракса – согласни и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со скок од 18 позиции во однос на минатата година, Република Македонија во годишениот Дуинг Бизнис извештај е рангирана на 12 место во светот. Македонија од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако Насер Зибер биде мандатар, Алијанса за Албанците би влегла во новата влада заедно со ДУИ. Во сите други комбинации тие се за ДУИ да оди во опозиција, ...
сите 303 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 91 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија прогласена од Светската банка за 6-та најдобра бизнис дестинација во Европа и 12-та во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: