Анадолија: Земји сојузнички на НАТО одамна поседуваат руски одбранбени системи


Најмалку три членки на НАТО со години користат руски системи за противракетна одбрана, во период кога Соединетите Американски Држави го зголемуваат притисокот ...
| | веќе видена | слични

САД и нивните сојузници од НАТО Алијансата би требало да се плашат од против-воздушниот ракетен систем „С-400“ поради можноста на неговата употреба како ...
| | веќе видена | слични

Главното турско биро за проектирање на авиони го прикажало одговорот на Анкара на загубата на F-35, авионот кој Турција се надевала дека ќе го купи од САД. ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии
6 копии

Турција ќе одговори со „реципрочни мерки“ доколку САД воведат санкции кон земјата поради набавката на рускиот противракетен систем С-400, изјави турскиот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Турција нема да ја промени својата одлука да купи руски ракетни одбранбени системи С-400 и ги отфрла сите ултиматуми по ова прашање, рече во четвртокот ...
| | веќе видена | слични

Турција нема да ја промени одлуката за купување на рускиот противракетен одбранбен систем „С-400“ и покрај американските ултиматуми дека тоа ќе предизвика ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Турскиот претседател и лидер на Партијата на правдата и развојот (АКП) Реџеп Тајип Ердоган изјави дека неговата земја веќе го купила рускиот одбранбен систем ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти на денот:Венко Филипче штанцаше милионски тендери, но не знае да ги заштити граѓаните од Корона вирусот.ЈО молчи и не отвора постапка ...
сите 284 | | | веќе видена

СДСМ ги почитува европските принципи за слобода и демократија и затоа го поддржува развојот на медиумите и слободата на говорот и аргументираната критика. Ја ...
сите 161 | | | веќе видена

Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ продолжува на 5 март поради отсуство на обвинетиот Кирил Божиновски. На денешното рочиште требаше да бидат ...
сите 207 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 155 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анадолија: Земји сојузнички на НАТО одамна поседуваат руски одбранбени системи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: