Мојата пријателка Ана Франк

Нејзините дневници ја направија славна. Да не го загубеше животот во концентрациониот логор Берген-Белзен во 1945 година, Ана Франк денеска ќе наполнеше 90 ...
| | веќе видена | слични

По повод роденденот, куќата на Ана во Амстердам ќе биде отворена за специјални гости. На денешен ден пред точно 90 години е родена Ана Франк. Девојчето кое ...
| | веќе видена | слични

Светот денеска одбележува 90 години од раѓањето на Ана Франк, еврејското девојче кое две години со семејството се криеше од нацистите во стан во Амстердам, за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Рускиот претседател Владимир Путин ги предупреди САД да не употрбуваат сила против Иран, бидејќи, како што рекол, тоа би имало катастрофални последици. – ...
сите 282 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 184 | | | веќе видена

Високaтa претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедност, Федерика Могерини, во Вашингтон зборуваше со американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, за ...
сите 80 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 15 | | | веќе видена

Пратеникот Антонио Милошоски прашува „Дали тоа и хрватската министерка за надворешни работи, Марија Пејчиновиќ Буриќ шири лажни вести дека неколку ЕУ-земји се ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мојата пријателка Ана Франк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: