Сообраќајот се одвива нормално, по суви и чисти коловози

4 копии

Скопје - Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата се одвива нормално и без забрани по суви и чисти коловози. На возачите им се препорачува внимателно возење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Особена внимателност и прилагодена брзина е препорачлива низ клисурите и планинските превои, поради можната појава на поситни одрони. Ова особено се однесува за патните правци: Катланово – Велес, Демир Капија – Удово и Гостивар – Маврово – Дебар – Струга. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.
| | веќе видена | слични

АМСМ информира дека на граничните премини нема подолги чекања, а премините со соседна Грција кои требаше да бидат блокирани поради штрајк на грчките цариници, засега се проодни со повремени прекини за патничките возила на Богородица и застој за товарните возила и автобусите. На премините Дојран и Меџитлија исто е најавена блокада од страна на Грчките Цариници, но таму се уште нема прекини во сообраќајот за сите видови на возила. Не се исклучува можноста да дојде до целосна блокада на премините, затоа возачите кои планираат да патуваат кон Грција најдобро е пред тргнување да се информираат на телефоните на АМСМ 15555 и 196.
| | веќе видена | слични

На премините Дојран и Меџитлија е најавена блокада од страна на грчките цариници, но сеуште нема прекини во сообраќајот за сите видови на возила. Премините засега се проодни со повремени прекини за патничките возила на Богородица и застој за товарните возила и автобусите. Не се исклучува можноста да дојде до целосна блокада на премините, затоа возачите кои планираат да патуваат кон Грција најдобро е пред тргнување да се информираат на телефонските броеви 15555 и 196. Инаку сообраќајот во државава на сите магистрални и регионални патни правци, се одвива нормално без забрани по суви и чисти коловози. На возачите им се препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Крајна внимателност низ клисурите и планинските превои, поради можната појава на поситни одрони. Ова особено се однесува за патните правци Катланово - Велес, Демир Капија - Удово и Гостивар - Маврово - Дебар - Струга. Интензитетот на сообраќај е умерен надвор од градските средини.
| | веќе видена | слични

Останато

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска донесе одлука со која мерката притвор за ...
сите 377 | | | веќе видена

На социјалните мрежи вечерва се појавија коментари од фановите на музичарот кој загина со Шабан Шаулиќ, Мирсад Кериќ, кој овие денови беше заборавен од ...
сите 270 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 192 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 25 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 99 | | | веќе видена

До сега на Live Aid концертот се собрани околу 100 милиони долари за храна и лекови. Концертот , на кои има околу 250 000 луѓе се одржува во близина на местото ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сообраќајот се одвива нормално, по суви и чисти коловози

Од:
До кого (е-маил):
Порака: