Германија и Австрија ги зајакнуваат граничните контроли

2 копии

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по суви коловози.ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Денес (05.06.2018), поради изведување градежни работи на пат ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Во текот на следните неколку денови, поточно некаде до вторник ќе продолжи променливото време со локални послаби врнежи и тоа од дожд на ниските и снег на ...
сите 222 | | | веќе видена

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 227 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша и понатаму е во центарот на вниманието во сите балкански медиуми преку порно скандалот предизвикан од преписките и порно фотографиите кои што ...
сите 169 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија и Австрија ги зајакнуваат граничните контроли

Од:
До кого (е-маил):
Порака: