Забрзана трка во нуклеарно вооружување

Шефот на американската дипломатија, Мајк Помпео изјави дека се надева дека нема да дојде до воена интервенција доколку иранските власти започнат повторно да ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска изјави дека врската помеѓу САД и Европа може да е ослабена поради несогласувањата за трговијата, климата ...
| | веќе видена | слични

Шефот на НАТО предупреди дека поделбите меѓу САД и нејзините европски сојузници ризикуваат да го загрозат трансатлантскиот безбедносен сојуз.Во едиторијалот во ...
| | веќе видена | слични

Неизвесно е дали НАТО ќе ги преживее длабоките поделби меѓу САД и Европа, предупреди денес шефот на алијансата. Во колумна објавена во „Гардијан“, генералниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европските предлози за спас на иранската нуклеарна програма од 2015 година, по повлекувањето на САД, не се задоволителни за Техеран, изјави шефот на Иранската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јенс Столтенберг ги повика денеска 29 држави членки на Алијансата да го остават настрана трговскиот судир што се влошува како и прашањето за климата и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, цени дека не е сигурно дека западниот воен сојуз и трансатлантските односи ќе преживеат. Столтенберг во текст ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 230 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 51 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 195 | | | веќе видена

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена ...
сите 46 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Забрзана трка во нуклеарно вооружување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: