Колку луѓе треба да испратиме за да започнеме нов живот друга планета?

Универзитетот за рударство во Колорадо минатата недела започна со воведните часови од првата напредна програма во светот посветена на “вселенски ресурси“. Иако ...
| | веќе видена | слични

Останато

На повеќето рочишта на СЈО адвокатот на екс министерот за транспорт Миле Јанакиески и поранешниот генерален секретар на владата Кирил Божиновски, Еленко ...
сите 398 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 242 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по влажни коловози. Поради појава на магла намалена видливост до 50 метри има на патниот правец Тетово ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку луѓе треба да испратиме за да започнеме нов живот друга планета?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: