Трамп до медиумите: Да ми ја дадат Москва, ќе го баравте Санкт Петербург

5 копии

Претседателот на САД Доналд Трамп отпатува од Велика Британија за Хелсинки, каде што треба да се сретне со рускиот лидер Владимир Путин. Тој на неговиот налог ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повеќе од 77 илјади долари уплатила владата на САД на голф-одморалиштето во Шкотска што е во сопственост на американскиот претседател Доналд Трамп, покажуваат ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп го напушти голф клубот во Турнбери на западниот брег на Шкотска и се упати кон меѓународниот аеродром Глазгов- Прествик, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 327 | | | веќе видена

Кариерата на Огњен Врањеш, односно останувањето во клубот за кој моментно игра е доведена под знак прашалник по откривање на порно аферата со Јелена Карлеуша. ...
сите 226 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Во Русија Богојавление често се одбележува со капење на ниски јануарски температури. Тоа го направиле и овие убавици и со тоа се пофалиле на Инстаграм Минатиот ...
сите 212 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп до медиумите: Да ми ја дадат Москва, ќе го баравте Санкт Петербург

Од:
До кого (е-маил):
Порака: