Марш за контрола на оружјето во САД

3 копии

Останато

Уште пред да стави потпис на договорот со Грција, власта почна кампања за претстојниот референдум. „Договорот, пред се, овозможува ставање печат на вековитоста ...
сите 301 | | | веќе видена

И додека во Собранието траеше седницата за ратификација на договорот со Грција, граѓаните кои денеска протестираа пред Собранието во знак на револт запалија ...
сите 73 | | | веќе видена

По тензичните протести поради потпишувањето на договорот за името, социјалните мрежи и медиуми беа преплавени со говор на омраза и лажни вести, што според ...
сите 121 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција рече дека би сакал Владата да го истера целиот мандат, но додаде дека доколку дојде до предвремени избори, ...
сите 115 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска прими делегација на Канцеларијата за услуги на проекти на Обединетите нации (УНОПС) предводена од заменичката на генералниот ...
сите 33 | | | веќе видена

На почетокот беше независноста, а по неа дојде и спорот за името со соседната Грција. Така дојде и до забраната за зборот „Македонија“. Стојалиштето на нашиот ...
сите 31 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Марш за контрола на оружјето во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: