Gossip и Wolfmother пристигнуваат на EXIT!

3 копии

Exit со гордост објавува дека Gossip се враќаат на Main Stage в четврток, на 12. јули 2012. година, со својата неприкосновена денс енергија! Харизматичната Beth Ditto и нејзините колеги во Нови Сад ќе го донесат заводливиот post punk rock звук, како и посебниот музички став кој го претставија веќе со првите тактови на хитот „Standing in the Way of Control“. Уште едно свежо и возбудливо име простигнува на Петроварадинската тврдина, Wolfmother, австралиски бенд кој неретко го споредуваат со Black Sabbath, Led Zeppelin и Deep Purple. Wolfmother ќе настапат во недела, 15. јули на главната фестивалска бина. Својот настап на овогодинешниот Exit, кој ќе се одржи од 12. до 15. јули веќе го потврдија легендарните New Order, world music сензацијата Buraka Som Sistema, a Dance арената ќе ја угости познатата етикета Cadenza Records. По тој повод во Нови Сад доаѓаат Luciano, Reboot, Kenny Larkin, Robert Dietz и Maayan Nidam. Влезниците за Exit се веќе во продажба, а во Македонија можете да ги набавите само на ...
| | веќе видена | слични

Покрај нив доаѓаат уште и Австралијците „Вулфмадр“, кои ги споредуваат со „Блек сабат“, „Лед цепелин“ и со „Дип парпл“ Американскиот состав „Госип“ и австралискиот „Вулфмадр“ се новите потврдени имиња што ќе настапат годинава на главната сцена на музичкиот фестивал „Егзит“ во Нови Сад. Тие им се придружија на веќе најавените „Њу ордер“, „Бурака сом система“, кои своето учество го потврдија пред извесно време. „Госип“, кои веќе имаат настапувано на „Егзит“, и годинава на Петроварадинската тврдина ќе го донесат возбудливиот постпанк-звук. Спојувајќи ги соулот и панкот, неверојатниот глас на Бет Дито со бунтовничкиот став на антихероина на современата ера, како и со заразниот денс-ритам, „Госип“ многу брзо ги придоби обожавателите со најразличен музички вкус. Нивниот трет албум „Standing in the Way of Control“ ги однесе во музичката елита, а со тоа и на многубројни турнеи низ светот. „Music For Men“ го објавија во 2009 година, а хитовите од овој албум, како „Heavy Cross“ и „Love Long Distance“, повторно ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Инди – електро бендот Gossip ќе настапи на музичкиот фестивал Егзит кој оваа година ќе се одржува од 12 до 15 јули во Нови Саф. Бет Дито и момците од бендот Gossip се враќаат на main стејџот на Егзит, по нивниот успешен настап во 2008 година. Тие ќе настапат на 12 јули, а организаторите најавија дека покрај Gossip ќе се појави и австралискиот бенд Wolmother. Потсетете се на настапот од 2008 година:
| | веќе видена | слични

Популарното американско инди-рок трио „Госип “ ќе бидат едни од главните ѕвезди на отварањето на 13-издание на фестивалот „Егзит“ кој годинава ќе се одржува од 12 до 15 јули на Петроварадинската тврдина во Нови Сад. На Петроварадинската тврдина, пристигнува уште едно интересно музичко име, австралискиот хеви рок-метал бенд “Волфмадер“ кои неретко ги споредуваат со „Блек сабат“, „Лед цепелин“ и „Дип парлпл“. “Волфмадер“ ќе настапат во недела, 15. јули на главната фестивалска бина. Третиот албум „Standing in the way of control“, „Госип“ ги однесе во музичката елита, а со нивните хитови „Heavy cross“ и „Love long distance“ главната сцена на Егзит ќе ја претворат во возбудлив подиум за танцување. „Госип“ работат и на новиот албум кој ќе го објават непосредно пред нивниот настап во Нови Сад. На 13-тото издание на фестивалот го потврдија легендарните „Њу ордер“, Португалците „Бурака сом система“, а Денс арената ќе ја угости познатата етикета „Каденца рекордс“. По тој повод во Нови Сад доаѓаат Лучиано, Ребут, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
сите 188 | | | веќе видена

Претпладне ќе има врнежи од дожд и снег и на пониските места, а ќе бидат пообилни во источните делови. Попладне облачноста делумно ќе се намали и врнежите ...
сите 184 | | | веќе видена

Грчкиот парламент денеска ја почна дебатата за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Грција и Македонија и ...
сите 64 | | | веќе видена

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан. Од ЈП Македонија пат информираат дека забраната е ...
сите 225 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Мала Преспа традиционално сите села фpлаат крcт во Преспанското Езеро. Ниту студенoто време ниту, пак, уште поcтудената вода не ги спречи повеќето верници ...
сите 202 | | | веќе видена

Секс скандалот меѓу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш никако не стивнува, но во меѓувреме не стивнуваат и новите имиња од српската сцена со кои што Оњен имал ...
сите 101 | | | веќе видена

Лидерот на Нова Демократија Киријакос Мицотакис се откажа од барањето за гласање недоверба на владата на Ципрас. Партијата најавуваше дека на секој начин ќе се ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Gossip и Wolfmother пристигнуваат на EXIT!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: