Чукна часот и на навивачите


Со спектакуларна церемонија и многу голови беше отворен фудбалскиот Мундијал во Русија. Домашната репрезентација со убедливи 5:0 ја совлада Саудиска Арабија на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Рускиот музичар Игор Данилов, случајно или не, предвиде дека Русија ќе ја победи Саудиска Арабија и Египет, но и точните резултати. Затоа Русите го следат ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Уругвај со минимални 1:0 ја совлада Саудиска Арабија во второто коло од групата А на Светското првенство во Русија. Уругвајците ја забележаа втората победа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уругвајската фудбалска репрезентација не брилјираше на денешниот меч против Саудиска Арабија, но сепак како и на првиот меч против Египет, успеа да направи ...
| | веќе видена | слични

Уругвајците ја забележаа втората победа на Мундијалот и обезбедија место во осминафиналето. Стрелец на победничкиот гол беше Луис Суарез во 24-та минута, кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите министерства и државни институции на своите веб-страници го сменија името на државата во Република Северна Македонија, освен претседателот Ѓорге Иванов, ...
сите 262 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 152 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена

Десерт кој ќе го обожавате! 2 јајца 1 чаша шеќер 1 чаша млеко 1 чаша мелени бисквити 50 гр чоколадо 60 гр путер 1 кесичка прашок за печиво 1 чаша брашно 1 чаша ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чукна часот и на навивачите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: