Путин подготвен за средба со Ким Џонг-ун


Јапонија, судејќи по се, во Северна Кореја ја неследила улогата на најомразен империјалистички непријател, која досега ја имале САД. Државните медиуми во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
2 копии

,, Продолжувањето и натамошниот развој на севернокорејската нуклеарна програма е причина за голема загриженост” , се наведува во извештајот на агенцијата. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин подготвен за средба со Ким Џонг-ун

Од:
До кого (е-маил):
Порака: