America's next top model

Едно од најгледаните реални шоуа во светот и прво коешто ја покажува вистинската слика за животот на манекенките е America's next top model. Илјадници девојки ширум САД од 2003-та, секоја година се пријавуваат на кастинзите коишто можат да им го променат животот. Најсреќните 10 стигнуваат до финале. И тука започнува вистинската борба да се докажат и покажат која од нив заслужува да биде следниот американски топ модел. А кој подобро би знаел што се е потребно да се биде супермодел од некогашниот ангел на Викторија, Тајра Бенкс, жената за која се вели дека е следната Опра. За жирито да биде комплетно, тука е и контроверзната Џенис Дикинсон, некогаш и самата топ модел, а сега задолжена за душавадење на кандидатките. А за сите нас останати што не сме топ модели, слободно можеме да здивнеме, да бидеме луѓе и да го правиме она што луѓето најдобро го прават - да им се ситиме на маките. Од сабота, па секој викенд во 20:30 реалното шоу America's next top model и на А1 телевизија. Па, да не се откажуваме ниту од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американските пилоти имале час до два за едукација за летање со новиот боинг 737 мах 8 , кој во последната половина година учествуваше во две авионски несреќи. ...
сите 185 | | | веќе видена

Лидерите на Европската Унија се спремни да дозволат кратко одложување на датумот за излегување на Велика Британија од Унијата доколку британскиот Парламент ...
сите 202 | | | веќе видена

На Политичкото Собрание на Европската Народна Партија денес во Брисел. Со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски активно учествуваме во работата на ЕПП ...
сите 154 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 171 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 185 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 275 | | | веќе видена

Српскиот суд ослободи две лица кои во саботата влегоа во зградата на РТС, а претседателот Вучиќ најави и дека ќе ги амнестира експресно осудените кои се судени ...
сите 220 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Кавадарци, каде се сретна со граѓаните и учествуваше на трибина ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

America's next top model

Од:
До кого (е-маил):
Порака: