Амбасадорите на Франција и Швајцарија во посета на Општина Кочани

22.03.2018 Соработката на Општина Кочани со Република Франција е цврста и се одвива веќе неколку децении, а за нашите граѓани даде и конкретни придобивки во подобрувањето на условите и квалитеот на живеење. Ова меѓу другото беше речено за време на работната средба што амбасадорот на Република Франција, Кристијан Тимоние ја имаше со градоначалникот Николчо Илијев. Притоа, беше искажана голема благодарност за донацијата со која француските граѓани и нивната Влада помогнаа во изградбата на фабриката за пречистување на водата за пиење, објект што е од капитално значење за Кочани.
| | веќе видена | слични

29.03.2018 Општина Виница е заинтересирана за зајакнување на контактите и унапредување на соработката со локалните заедници во Република Унгарија, посебно со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Да јас се чувствувам безбедна. Се уште одам на работа пешки, талкам по скопските улици и се чувствувам безбедна. Мислам дека ако сте биле долги години дел од ...
сите 212 | | | веќе видена

Британската Влада не може да предложи трето гласање за договорот за Брегзит, без да има промени во него, изјави денеска претседателот на Долниот дом на ...
сите 262 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денес се сретна со граѓаните на Струмица. Пред граѓаните Пендаровски рече дека негова главна ...
сите 96 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп тврди дека е неправедно обвинет за масакрот во двете џамии на Нов Зеланд.Медиумите работат прекувремено за да ме обвинат ...
сите 160 | | | веќе видена

Денеска работните групи зборуваа за иднината на СЈО. На оваа тема во отвотеното Студио 1 телефонски се вклучи новинарот Антонио Крстевски кој е во ...
сите 157 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 285 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ постојано го споменува „македонското сценарио“, но тој греши и не разбира. Тоа што Вучиќ не го разбира и кога говори за ...
сите 184 | | | веќе видена

Претседалскиот кандидат на СДСМ и здружената коалиција, Стево Пендаровски е на врвот според број на следбеници на социјалната мрежа фејсбук, каде има безмалку ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Амбасадорите на Франција и Швајцарија во посета на Општина Кочани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: