Бејли: Граѓаните се тие што ја носат одлуката за својата иднина

3 копии

Американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли вчера во Прилеп изјави дека Преспанскиот договор со Грција е резултат на тежок компромис кој на Македонија ѝ ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорот Бејли оствари средба со младите прилепчани, се сретна со прилепскиот градоначалник Илија Јованоски и со бизнис заедницата во прилепската регионална ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 239 | | | веќе видена

Граѓаните да бидат спокојни и да ја одбијат омразата на ВМРО-ДПМНЕ, порача владејачкиот СДСМ, од каде тврдат дека Законот за јазиците е во согласност со ...
сите 209 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бејли: Граѓаните се тие што ја носат одлуката за својата иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: