Амбасадорот Ѓорѓи Филипов ќе ги координира експертите во спроведувањето на обврските од Преспанскиот договор

На денешната, 140 редовна седница на Владата на РСМ го назначи амбасадорот, проф. д-р Ѓорѓи Филипов за координатор на Меѓународната група на експерти од ...
| | веќе видена | слични

Последното невреме во битолскиот регион направи голема штета особено во селото Егри. Земјоделците велат дека поголем дел од производството е уништено. Но, нема ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Земјоделците чекаат на директна помош од државата за надоместување на штетите од поплавите и други временски неприлики, а тоа во бројки изнесува околу 5 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Битола вчера се одржа првата трибина од едукативната кампања за подигнување на јавната свест за земјоделско осигурување во организација на земјоделското ...
| | веќе видена | слични

Климатските промени се еден од најголемите предизвици со кој се соочува човештвото. Како последица на покачувањето на содржината на гасовите кои создаваат ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии

Ѓорѓи Филипов е именуван за координатор на Меѓународната група експерти за трговски марки, имиња и други облици на интелектуална сопственост која треба да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Инфекцијата е раширена во сите делови на градот и нема познати кластери, вели д-р Александар Стојанов директор на Центарот за јавно здравје Скопје. Во моментов ...
сите 191 | | | веќе видена

Два нови раговори се објавени на каналот „Обнова на режимот“. Разговорите се именувани како „Јанушев ќе ги убијам“ и „Партиски списоци на ДПМНЕ за Телеком“. Во ...
сите 255 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски беше во посета на Петровец каде што истакна дека Македонија во моментов е окупирана од, како што рече, целосно ...
сите 364 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 85 | | | веќе видена

Од снимките на објавени разговори последниве недели во кои зборува претседателот на СДСМ Зоран Заев може да се види еден, досега за јавноста непознат, карактер ...
сите 89 | | | веќе видена

За само две и пол години направивме многу повеќе отколку ВМРО-ДПМНЕ за 11 години, порача Љупчо Николовски, генерален секретар на СДСМ и носител на ИЕ 3 на ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Амбасадорот Ѓорѓи Филипов ќе ги координира експертите во спроведувањето на обврските од Преспанскиот договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: