Развод вреден 38,3 милијарди долари


2 копии

Џеф Безос и Лорен Санчез, жената поради која најбогатиот човек во светот ја остави сопругата со која беше 25 години, финалето на Вимблдон помеѓу Новак Ѓоковиќ ...
| | веќе видена | слични

Топ тема во светските медиуми беше разводот на основачот на “Амазон”, Џеф Безос и неговата сопруга Мекензи. Најбогатиот човек во светот, Безос е роден во ...
| | веќе видена | слични

Најбогатиот човек на светот, Џеф Безос за првпат во јавноста беше виден заедно со неговата нова девојка Лорен Санчез. Двајцата беа видени на финалето на ...
| | веќе видена | слични

Џеф Безос, сопственик на Амазон, и Лорен Санчез за првпат се појавиле заедно во јавноста на “голема врата”: тие го следеле финалето на Вимблдон помеѓу Новак ...
| | веќе видена | слични

Голем број познати лица го следеа вчерашното финале Вимблдон меѓу Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер, а меѓу нив беше и најбогатиот човек на светот Џеф Безос со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Го поздравувам усвојувањето на повеќе реформски закони, вклучително и Законот за јавно обвинителство. Нивната имплементација треба да го зајакне владеењето на ...
сите 848 | | | веќе видена

Разрешувањето на министерката за труд и социјала Рашела Мизрахи покажува дека моделот на Пржинска влада не функционира и треба да се размислува за негово ...
сите 343 | | | веќе видена

Законот гарантира независен правосуден систем, но и одговорност и казнивост за сите што прекршиле закон. Тоа е една од основите за напредок на државата кон ...
сите 415 | | | веќе видена

Законот за Јавното обвинителство беше донесен со мнозинство гласови во Собранието на Северна Македонија, и покрај бројните забелешки на опозициските партии и ...
сите 263 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, во интервју за гостиварската телевизија „Глоби“, одговораше на повеќе прашања во врска со правосудството, усвојувањето на ...
сите 288 | | | веќе видена

Кинеските граѓани кои купиле лек против треска и кашлица во провинцијата Хубеи, ќе бидат на дополнителен преглед, соопштија денеска локалните власти. ...
сите 386 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Развод вреден 38,3 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: