Амаури златна замена за Ибрахимовиќ

Стратегот на Милан, Масимилиано Алегри се надева на ангажман на ветеранот од редовите на торинскиот гигант, бразилецот Амаури кој според него би бил одлична замена за Златан Ибрахимовиќ. Со оглед на моменталната ситуција во редовите на Милан, Алегри се надева на појачување на клупата со ангажман на Амаури со што шведскиот интернационалец би имал "соодветна" замена. Со игрите кои ги прикажа во изминативе четири сезони многу повеќе од јасно се моменталните способности на Амаури, кој е многу далеку од квалитетите на првиот избор на Алегри, освен минатогодишното издание во дресот на Парма. Во минатата сезона на 12 меча постигна 7 погодоци, додека во претходните три сезони за одиграни 71 меч за торинскиот гигант само 17 пати се запиша во листата на стрелците. Освен Амаури, во Милан се заинтересирани и за ангажман на фудблаерот на Фиорентина, Монтеливио кој пак ќе биде ослободен од обврските во моменталниот клуб поради крај на неговиот договор.
| | веќе видена | слични

Останато

Потпретседателот изрази силна поддршка за Договорот од Преспа, кој кога ќе биде имплементиран ќе доведе до поголема сигурност и просперитет за целиот регион. ...
сите 279 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Амаури златна замена за Ибрахимовиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: