АФЦОН: Тунис по пенал-драмата е последниот четврт-финалист (видео)


Репрезентацијата на Тунис е последниот четврт-финалист на Африканскиот куп на нации по драматичната победа на пенали над над Гана откако мечот заврши 1:1, за ...
| | веќе видена | слични

Алжир и Сенегал ќе играат в петок во Каиро во финалето на 32-то издание на фудбалскиот Куп на нациите на Африка, што се игра во Египет. Алжир ќе игра за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Алжир и Сенегал ќе се борат во финалето за големата титула во Африка, откако оваа вечер остварија минимални победи во полуфиналните пресмети со Нигерија, ...
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на Манчестер сити, Ријад Марез постигна фантастичен гол од слободен удар во 96. минута од полуфиналето на Африканскиот куп на нации против Нигерија, ...
| | веќе видена | слични

Алжир триумфираше со 2-1 против Нигерија во драматичната завршница во второто полуфинале на Афкон. Алжирците во финалето ќе се сретнат со Сенегал, кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева наводно разработила неколку сценарија со кои сакала бизнисменот Орце Камчев да го спаси од затвор како осомничен ...
сите 501 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителкa Катица Јанева која од пред два дена е во притвop во затвopот „Скопје“ кој се наоѓа во Шутка е во лошaa здpaвствена состојба, ...
сите 395 | | | веќе видена

Откако опозицијата денеска обвини дека премиерот Зоран Заев ја опструирал истрагата за Рекет, од СДСМ возвратија дека опструирањето истраги било одлика на ...
сите 360 | | | веќе видена

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 336 | | | веќе видена

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 911 | | | веќе видена

Кандидатка за нова министерка за финансии ќе биде Нина Ангеловска, додека за функцијата нови замени-министри за економија, за образование и за политички систем ...
сите 111 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АФЦОН: Тунис по пенал-драмата е последниот четврт-финалист (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: