АФЦОН: Вилфрид Заха ги крена БСК до победа над Мали (видео)


Алжир и Сенегал ќе играат в петок во Каиро во финалето на 32-то издание на фудбалскиот Куп на нациите на Африка, што се игра во Египет. Алжир ќе игра за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Алжир и Сенегал ќе се борат во финалето за големата титула во Африка, откако оваа вечер остварија минимални победи во полуфиналните пресмети со Нигерија, ...
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на Манчестер сити, Ријад Марез постигна фантастичен гол од слободен удар во 96. минута од полуфиналето на Африканскиот куп на нации против Нигерија, ...
| | веќе видена | слични

Алжир триумфираше со 2-1 против Нигерија во драматичната завршница во второто полуфинале на Афкон. Алжирците во финалето ќе се сретнат со Сенегал, кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мотивот на Заев за заштита на криминалот од „Рекет“ го знаеме. Сомнежите се дека тој и неговите структури се силно вплеткани во оваа криминална – октопод мрежа ...
сите 499 | | | веќе видена

Денеска кулминираше нервозата во ВМРО-ДПМНЕ. Фрчат лажни вести од белиот дворец, панични изјави, прес конфернции. Овие нервозни реакции доаѓаат во моменти кога ...
сите 356 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 116 | | | веќе видена

Од утре па сѐ до средината на следната недела во Македонија ќе преовладува сончево и топло време со максимални дневни температури до 38 тепени. Топлиот бран се ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АФЦОН: Вилфрид Заха ги крена БСК до победа над Мали (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: