Алтернативи за греење оваа зима

Добро познато ни е дека е фтино греење не постои но , ако се информирате добро може и многу да заштедите. На нашиот пазар се нудат различни алтернативи за греење. Од нив за вас издвоивме 4 со конкретни пресметки кои ќе ви помогнат со гре ење на домот и чува ње на домашниот буџет оваа зима . 1. Камини на пелети За камин или котел на пелети со адекватна моќност потребна е поголема еднократна инвестиција. За простор од 50 м 2 потребен е камин со моќност од 8 kW. Цените варираат во зависност од моќноста, производителот и дизајнот. Голем избор на камини на пелети можете да погледнете ТУКА и веднаш да поставите прашање до продавачите. Пелетите сè повеќе се користат бидејќи се практични: 1 тон пелети заменува 4 кубика огревно дрво, а зафаќа три пати помал простор од вашиот подрум или двор. Останува многу малку пепел, а воздухот е чист. За простор од околу 50 м 2 за една грејна сезона би потрошиле 1 тон кој чини околу 12.000 ден. Со пелети може да се снабдите ТУКА . 2. Котли на дрва и брикети ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алтернативи за греење оваа зима

Од:
До кого (е-маил):
Порака: