Две минути слава ќе го чинеа живот: Најопасниот настап на „Јас имам талент“! (ВИДЕО)


Освен симпатични и оние кои сакаме да ги погледнеме уште еднаш бидејќи не воодушевиле со убавата изведба, сведоци сме и на доста ризични изведби во британското шоуто „Јас имам талент“ од кои дефинитиво застанува здивот на секој кој ги гледа. Секоја на свој начин е посебна и уникатна, но некои се и опасни по живот.  Таков беше и настапот на Мет Џонсон кој изгледаше како вистинско „коцкање со животот“. Требаше цели две минути да издржи со заклучена глава во коцка со вода, без можност да вдишува воздух. Добро започна но како заврши погледнете сами...
| | веќе видена | слични

Pilatusbahn се смета за најстрмната железничка пруга во светот. Целиот пат од Алпенштад до врвот на планината Пилатус се минува за половина час, но за време на патувањето има и неколку застанувања. Најопасниот дел од железничката пруга е кон крајот на патувањето, кога возот влегува во тунелите, а туристите се грчат во своите седишта. Ако се прашувате зошто, тогаш подобро погледнете ги фотографиите. Пилатус е планински венец на Швајцарските Алпи, едно од оние места каде што “мора да се оди”. Постојат три начини да се стигне до врвот на планината: со железница (од Алпенштад), со жичарница (од Криенс) или пеш. Секој од начините нуди незаборавно патување. Pilatusbahn е старата железница, отворена во 1889 година, а во 1937 година беше електрифицирана.
| | веќе видена | слични

Некогаш овие потфати завршуваат трагично, како во случајот на младата ѕвезда на социјалните мрежи  Вуа Јонгинг кој загинал за време на ден таков потфат на облакодер. Тоа не ги спречува другите, па така ниту рускиот студент и фотограф Никита Дефт (21) кој со ова започнал да се занимава пред четири години. Ова е неговата најнова снимка - 40 ката над земјата на тротинет.
| | веќе видена | слични

Никита Дефта е само еден од многуте Јутуб блогери кои заработуваат од својата завист од адреналин. Дефта е студент кој започнал да се бави со ова ризично хоби пред 4 години. Снимката на која тој „лебди“ 40 ката над земјата на својот тротинет стана вистинска атракција на Јутуб. Иако за него и таквите како него кои живеат за овој адреналиски момент залудно е да им се спомене дека е и повеќе од ризично но за жал постојат и такви случаи кога овие подвизи завршиле трагично како што е во случајот на Вуа Јонгинг кој загинал за време ан еден свој поход на врв на облакодер. Како и да е во продолжение погледнете го видеото каде младиот Никита Дефата практично „лебди“ на 40 кат од зграда. 
| | веќе видена | слични

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 279 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 92 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две минути слава ќе го чинеа живот: Најопасниот настап на „Јас имам талент“! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: