Alpinestars Dual Air Jacket

Како се зголемуваат надворешните температура така опремата која ја носиме на себе се намалува. Возењето скутер без опрема не е паметна идеја. Alpinestars произведе јакна која ни овозможува да се осеќаме пријатно дури и кога сонцето знае да "запече". Јакната е изработена од полиестерски влакна и мрежа, која овозможува добра проветреност, а оттаму е и името, Dual Air. Но, без разлика што јакната e тенка, не значи дека истата не пружа добро ниво на заштита. Dual Air има протектори на лактовите и рамениците, и џепови за грбниот и градниот протектор. Околувратникот е изработен од микрофибер влакна. Доколку при возењето ве пресретне силно невреме, Dual Air има решение во облик на прекривка, т.е. мала јакна која е сместена во страничниот џеп. Поставата се отстранува за тековните потреби на одржување. Подесувањето на струкот и рабовите на ракавите, му овозможуваат на секој возач да ја подеси јакната според своите потреби. Alpinestars Dual Air Jacket е достапна во неколку големини и бои, започнувајќи од S па се до ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 240 | | | веќе видена

Додека СДСМ и ВМРО ДПМНЕ се натегаат околу СЈО и новиот Закон, коалициониот партнер на власта, Али Ахмети повикува на дијалог. Засега нема договор а СДСМ не ...
сите 191 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 51 | | | веќе видена

Специјалниот обвинител Роберт Мaлер заклучил дека претседателот Доналд Трамп и неговата кампања не заговарале со Русија за влијание врз претседателските ...
сите 106 | | | веќе видена

Направете погача по стар рецепт. 3 јајца 150 гр. сирење 1 лажиче сол 200 мл. кисело млеко 1 прашок за пециво 250 гр. брашно Се става брашното во сад со сол и ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Alpinestars Dual Air Jacket

Од:
До кого (е-маил):
Порака: