Алонсо: Не ми е страв од Фетел

2 копии

Фернандо Алонсо изјави дека не чувствува никаков страв од Себастијан Фетел и нема да има никакви проблеми доколку новиот светски шампион премине во Ферари. Двократниот светски шампион не пропушти да се пофали со фактот дека никогаш не бил победен од негов клубски колега во целата кариера во Формула 1 до сега. „Не се плашам од Фетел, доколку еден ден дојде во Ферари за мене нема да има апсолутно никакви проблеми во врска со таа одлука на раководството“ , изјави Фернандо. „Не се плашам и ќе возам против секој пилот како тимски колега, бидејќи никогаш до сега во мојата кариера мој тимски колега не успеал да освои повеќе поени од мене, не гледам причина да се плашам и од Себастијан“ , заврши Шпанецот.
| | веќе видена | слични

Фернандо Алонсо без проблеми ја прими изјавата на Лука ди Монтеземоло дека очекува наскоро да го види Себастијан Фетел во Ферари. За разлика од Фелипе Маса, на кого според многумина му се избројани деновите во Ферари, Фернандо Алонсо не се вознемири по најавите на првиот човек на Формула 1 тимот дека очекува во иднина да го види актуелниот шампион Себастијан Фетел во црвениот болид. “ Не се плашам од Фетел. Доколку во иднина дојде во Ферари, тоа нема да биде никаков проблем. Не сум исплашен од тоа да морам да се соочам со некој мој тимски колега. Ниту еден од моите досегашни тимски колеги не ја завршил сезоната со повеќе бодови од мене и не гледам причина зошто би се плашел од било кого “ - изјави Алонсо за шпанска Marca. Самиот Фетел во минатото даде неколку изјави со кои ја потврди својата амбиција еден ден да вози за Ферари, за што смета дека е врвно достигнување за секој Ф1 возач.
| | веќе видена | слични

Останато

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов изјави дека за вчерашниот случај со евакуираните жители од ТЦ „Скопјанка", за жал градот нема многу законски надлежности ...
сите 145 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 138 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводневна регионална конференција за дијалог на високо ниво за политичкото учество на младите и ...
сите 21 | | | веќе видена

Своите очекувања во пресрет на следниот дуел во ЛШ ги сподели тренерот на македонскиот шампион Роберто Гарсија и левото руско крило Тимур Дибиров. Тренерот на ...
сите 136 | | | веќе видена

Охрид, 20. септември 2018 (ИНПРЕС) – На Граничниот премин на аеродромот „Свети Апостол Павле“ во Охрид, вчера, после 17:00 часот, за излез од Република ...
сите 90 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 75 | | | веќе видена

Градоначалникот Јован Стојаноски и секретарот Игор Бежоски, денес имаа работна средба со Џеват Кицара, Директор на Институтот за стандардизација и ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алонсо: Не ми е страв од Фетел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: