СЈО бара затворска казна за Ивона Талевска

Шпанските власти очигледно не се шегуваат и понатаму продолжуваат да ги чешлаат фудбалерите кои не платиле даноци кон државата за баснословните суми што ги ...
| | веќе видена | слични

Некогашниот шпански репрезентативец Чаби Алонсо се соочува со затворска казна во траење од пет години. Таква казна побара шпанското обвинителство, откако беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Специјалното јавно обвинителство вчера поднесе жалба на пресудата за предметот „Тифани“ во кој новинарката Ивона Талевска се товари за затајување на данок, и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЈО бара затворска казна за Ивона Талевска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: