Алијанса за Албанците: Продолжува епидемијата на убивање надеж кај младите лекари

5 копии

Сведоци сме на енормна миграција на младите лекари од Северна Македонија во последната декада, која добива размери на епидемија во едно општество која поминува ...
| | веќе видена | слични

Во Клиничката болница во Тетово после завршувањето на тестирањето објавени се резултатите и утредента истите едноставно исчезнуваат и место нив се објавуваат ...
| | веќе видена | слични

Клиничка Болница Тетово тврди дека се дезинформации обвинувањата од Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари (АСМЛ) оти при последното вработување на ...
| | веќе видена | слични

Асоцијација на специјализанти и млади лекари на својот Фејсбук профил објави дека јануарските плати за медицинарите биле исплатени без ветеното покачување! ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По скандалот со вработување на доктори специјализанти во болницата во Тетово се вработуваат специјализанти според привилегии, а не според знаењето и ...
| | веќе видена | слични

Македонија почнува да го става во примена новото име додека од соседна Грција очеквува денеска да пристигне вербалната нота дека го ратификувала Преспанскиот ...
| | веќе видена | слични

Објавувајќи ги ранг листите со објавени бодови и примени кандидати, на социјалните мрежи од Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари (АСМЛ) обвинуваат за ...
| | веќе видена | слични

Ниту еден лекар Македонец не е на листата на новопримени лекари во тетовксата болница. Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари (АСМЛ), објави листи од ...
| | веќе видена | слични

На огласот за вработување на доктори на медицина во Клиничката болница во Тетово не се испочитувани правилата, односно примањето на кандидатите воопшто не било ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 96 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 209 | | | веќе видена

Прес конференција, Хари Локвенец, пратеник од СДСМ и коалицијата Скопје, 16.02.2019 Почитувани граѓани, почитувани новинари За првпат во историјата, министер ...
сите 150 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска ги доби наградите на Екуменското жири и на Здружението на германските кина за авторски филм, ...
сите 89 | | | веќе видена

Изутринава почина уште еден 39 –годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување -Карил, подлегнувајќи им на повредите здобиени ...
сите 216 | | | веќе видена

Несреќата која во средата се случи кај селото Ласкарци кога автобус на компанијата Дурмо Турс излета од патот и се преврте зеде уште една жртва. Последните ...
сите 220 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 98 | | | веќе видена

Во домот на културата „Браќа Миладиновци“ во Струга, денеска најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ одржа Конвенција на која од 9-те кадидати за ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алијанса за Албанците: Продолжува епидемијата на убивање надеж кај младите лекари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: