Села за пресудата за Алими: Твојата казна е симболика за сегашниот режим на Али и Зоран

2 копии

Пријателу мој, твоето злосторство се состои само во тоа што моите деца сѐ уште ја имаат можноста да ме викаат татко, и јас да можам да им одговорам. Ти ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Алијанса за Албанците најавува жалба до сите правни инстанци на пресудата со која Абдулфета Алими е казнет до 7 години затвор за настаните од 27 април. Иако во ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села по изрекувањето на казната за Абдулфета Алими, кој доби 7 години затвор за настаните на 27 април, на својот ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за храна и ветеринарство најостро ги демантира наводите во денешното соопштение на политичката партија Алијанса на Албанците, во кое тенденциозно, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села, на Фесбук реагира на пресудата од 7 години затвор за Абдулфета Алими, за „Крвавиот четврток“. – На една ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иако во демократска земја не се коментираат одлуките на судот и пресудите, сепак Северна Македонија е многу далеку од демократијата и правдата. Казнувањето со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, се огласи на својот Фејсбук профил по изрекувањето на казната за обвинетиот за настаните на 27. април ...
| | веќе видена | слични

Алијансата на Албанците со соопштение реагираше на казната од 7 години затвор што денеска му беше изречена на Абдулфета Алими, како учесник во настаните од 27 ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) најостро ги демантира наводите на политичката партија Алијанса за Албанците, од каде денеска во соопштение обвинија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 172 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 169 | | | веќе видена

На средбите  тој посочи дека во земјава откако е СДСМ на власт имаме се потешко секојдневие, неправди на секој чекор и огромна неспособност на власта да донесе ...
сите 170 | | | веќе видена

,,Ова е ИД на денот на изборите . Ова е ИД денеска” , рече Трамп покажувајќи им на новинарите географска карта со бројни црвени точки претходнои со бела ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Села за пресудата за Алими: Твојата казна е симболика за сегашниот режим на Али и Зоран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: