„Алфите“ одземаат возила на А1

3 копии

Комбето на A1 Tелевизија со кое секојдневно се превезуваат вработените денес попладне пред почетокот на вестите во 16 часот е сопрено од специјалната полициска единица „Aлфи“, со образложение дека е под истрага и дека било барано. Возачот и вработените кои во тој момент оделе на своето работно место се приведени во полициска станица. Возачот сеуште е таму чекајќи да добие налог за одземање на возилото. Инаку комбето е технички исправно, секојдневно повеќе пати на ден сообраќа на релација Центар - А1 Телевизија и нема причина да биде под истрага или пак на таков начин да биде запрено. Според изјавата на возачот немало ниту сообраќајна грешка за да бидат запрени.
| | веќе видена | слични

Возачот на телевизија А1 кој секојдневно управува со комбето на телевизијата во кое се возат вработените, денес попладне е приведен во полициска станица, откако го сопреле „Алфи“ и му рекле дека комбето е барано и дека било под истрага. Заедно со него, во полициска станица се приведени и вработените новинари и техничари кои во тој момент оделе накај телевизијата да ги извршуваат професионалните задачи. Возачот се` уште е во полиција и очекува да му се достави налог со кој комбето ќе биде одземено. Комбето сoобраќа на релација А1 - Центар - А1 секој ден повеќекратно дневно, за професионалните потреби на вработените и е технички исправно. Возачот вели дека не направил ниту сообраќаен прекршок за да биде запрен и приведен. МС
| | веќе видена | слични

Останато

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Најмоќната земја-членка на Европската Унија, Германија, реши целосно да се вложи за успех на референдумот. Министерот за Европа, Михаел Рот, во краткиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 123 | | | веќе видена

Даут-пашин амам во Скопје беше местото каде се собраа за да одговорат на прашањето „Зошто Европа?“. Опкружен од сликите на Адем Кастрати, германскиот министер ...
сите 136 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, денеска оствари средба со потпретседателот на Европскиот парламент од Грција, Димитриос ...
сите 134 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Алфите“ одземаат возила на А1

Од:
До кого (е-маил):
Порака: