„Алфите“ одземаат возила на А1

3 копии

Комбето на A1 Tелевизија со кое секојдневно се превезуваат вработените денес попладне пред почетокот на вестите во 16 часот е сопрено од специјалната полициска единица „Aлфи“, со образложение дека е под истрага и дека било барано. Возачот и вработените кои во тој момент оделе на своето работно место се приведени во полициска станица. Возачот сеуште е таму чекајќи да добие налог за одземање на возилото. Инаку комбето е технички исправно, секојдневно повеќе пати на ден сообраќа на релација Центар - А1 Телевизија и нема причина да биде под истрага или пак на таков начин да биде запрено. Според изјавата на возачот немало ниту сообраќајна грешка за да бидат запрени.
| | веќе видена | слични

Возачот на телевизија А1 кој секојдневно управува со комбето на телевизијата во кое се возат вработените, денес попладне е приведен во полициска станица, откако го сопреле „Алфи“ и му рекле дека комбето е барано и дека било под истрага. Заедно со него, во полициска станица се приведени и вработените новинари и техничари кои во тој момент оделе накај телевизијата да ги извршуваат професионалните задачи. Возачот се` уште е во полиција и очекува да му се достави налог со кој комбето ќе биде одземено. Комбето сoобраќа на релација А1 - Центар - А1 секој ден повеќекратно дневно, за професионалните потреби на вработените и е технички исправно. Возачот вели дека не направил ниту сообраќаен прекршок за да биде запрен и приведен. МС
| | веќе видена | слични

Останато

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 388 | | | веќе видена

Новото обвинителство најавено со Предлог законот што го објави вчера премиерот Зоран Заев може да го отвори од почеток предметот „Империја", рече шефицата на ...
сите 132 | | | веќе видена

Скандалот со рекетарско – политичко – судско – медиумскиот октопод секој ден добива нови и нови димензии. Затоа влегуваат од лага во лага и со тоа уште повеќе ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Алфите“ одземаат возила на А1

Од:
До кого (е-маил):
Порака: