Алфа репортажа: Чамите и Егејците со слична историја, а разликата е во третманот – во Албанија топ-тема, во Македонија заборавени

Најдолгиот балкански конфликт, заборавен и игнориран, но се уште активен, барем на хартија. Во Грција останува во сила законот за војна со Албанија донесен во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 242 | | | веќе видена

Групацијата „Македонија блокира“ денеска до пратениците поднесе барање да не гласаат во понатамошната постапка за уставни зимени во Собранието. Најавија и дека ...
сите 101 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп планира да ја смени секретарката за државна безбедност, Кирстјен Нилсен поради незадоволство од нејзината работа во ...
сите 77 | | | веќе видена

„Вчера се случи директен удар врз демократијата. Вчера ВМРО-ДПМНЕ беше под полициска опсада, ваква агресија врз опозицијата никогаш се нема случено во ...
сите 108 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 87 | | | веќе видена

Започнат е проект од страна на Грифон КИЧЕВО , здружение за развој и заштита на бездомни животни (невладина граѓанска организација) кој е за цел да ги ЗГРИЖИ и ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алфа репортажа: Чамите и Егејците со слична историја, а разликата е во третманот – во Албанија топ-тема, во Македонија заборавени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: