Alexander Wang го враќа логото како дезен на облеката!

Брендираната облека се повеќе може да се забележи дека се дизајнира со минимизирани логоа и иницијали на самите креатори. Дали вам ви се допаѓа да носите Louis Vuitton чанта чии букви оддалеку ќе се читаат или можеби изгравирани ситно на само една метална плочка е право на избор. Но Alexander Wang кој што е носталгичен по модата во 90тите за која вели дека тогаш била позабавна и не се сфаќала толку сериозно реши на својата последна колекција прикажана во Њујорк своите иницијали да ги вметне насекаде и доволно впечатливи и од далеку. Дали вам ви се допаѓа ваквиот начин на себе промовирање и истакнување на брендот и етикетата?
| | веќе видена | слични

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 226 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Alexander Wang го враќа логото како дезен на облеката!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: