Пато ја мерка ќерката на Берлускони

Бразилецот покажува симпатии кон Барбара, миленичката на сопственикот на Милан и премиер на Италија. Бразилскиот ас на Милан, Алехандре Пато и го фрли меракот на Барбара, ќерка на сопственикот на „росонерите“ и актуелен премиер на Италија, Силвио Берлускони. Сензационалната вест ја пренесува торинскиот дневен весник „Ла стампа“, кој тврди дека 26-годишната блондинка, која работи во маркетиншкиот оддел на Милан, од неодамна е слободна. Барбара Берлускони ја прекина врската со долгогодишната љубов Џорџо Валагуца, со кого беше заедно речиси десет години, а со него ги има двете синчиња Алесандро (3) и Едуардо (1). Во прилог на овие шпекулации оди и се поголемиот интерес на Барбара за мечевите на Милан, кои во последно време не пропушта да ги следи од свечената ложа на „Сан Сиро“. Таа беше и на последната средба во Верона против Киево, кога Милан одбележа 25-годишен јубилеј откако нејзиниот татко го купи славниот италијански клуб. Миланезите настапија на овој меч со специјални дресови потпишани лично ...
| | веќе видена | слични

Гласините дека напаѓачот на Милан Александро Пато се гледа со Барбара Берлускони, ќерката на италијанскиот премиер Силвио Берлускони добиле потврда. Еден новинар успеал да ги фотографира додека биле на романтична вечера во Милано. Според италијанските медиуми, нивната врска трае веќе неколку месеци. Кога врската започнала Барбара сеуште била заедно со вереникот Џорџо Валагучи, со кој има две деца. Нејзиното пријателство со пет години помладиот Пато се развило во обострани симпатии, што довело до тоа Барбара да раскине со вереникот. Од друга страна и Пато бил разведен и сам, па немало причина романсата помеѓу нив да не продолжи. Барбара еден ден би требало да го наследи Милан, а моментално е ангажирана во маркетинг службата на тимот.
| | веќе видена | слични

Врската меѓу Бразилецот и Барбара, ќерката на сопственикот на "росонерите" и премиер на Италија, доби потврда со папарацо-фотографии Гласините дека Алесандре Пато е во врска со Барбара Берлускони ја добија својата потврда. Папараците на списанието "Новела 2000" ги фатија вљубените гулапчиња и ги сними за време на вечера во Милано. Чувството на интимност блеска од фотографиите, што несомнено ќе предизвика уште повеќе озборувања на Чизмата. На една од фотографиите Пато дури си дозволи да ја држи преку половина 26-годишната блондинка, а на друга Барбара се насмевнува и црвенее додека двајцата водат притаен разговор на маса. Според локалните медиуми пријателството меѓу бразилската ѕвезда на "росонерите" и ќерката на премиерот на Италија и сопственик на клубот, Силвио Берлускони, започна пред неколку месеци. Претходно Барбара беше во врска со долгогодишниот пријател и свршеник Џорџо Валагуца, со кого има и две деца. Нејзиното дружење со пет години помладиот од неа Пато постепено се зацрвстува и прераснува во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тоа за што медиумите шпекулираа во последните неколку недели, се испостави дека е вистина. Италијанските папараци ги „уловија“ Барбара Берлускони и Алесандре Пато во разменување нежности во еден ресторан во Милано, а фотографиите ги објави „Новела“ 2000. Алесандре Пато по се изгледа покрај договорот со клубот ќе мора да потпише уште еден. Младиот Бразилец е фатен од страна на папараците како се забавува со ќерката на Силвио Берлускони, Барбара. Со оглед на тоа што премиерот на Италија и сопственик на Милан во шала изјави дека секој фудбалер кој ќе се мота околу неговата ќерка мора да спреми прстен, јасно е што го чека младиот напаѓач. 21-годишниот Патo беше во брак со бразилската актерка Стефани Брито . По речиси девет месеци брак тие се разведоа во април минатата година. Исто така и Барбара се разведе со банкарот Џoрџо Валагуезе посе неколку години заеднички живот, а италијанските медиуми наведуваат дека причината за двата разводи е нивната врска, која не успеаа долго да ја сокријат од јавноста. ...
| | веќе видена | слични

Барбара Берлускони, ќерка на италијанскиот премиер Силвио Берлускони, наводно не успеала да одолее на шармот на бразилскиот фудбалер Александре Пато, кој во моментот игра во редовите „Милан“. Италијанските папараци двојката ја „уловиле“ во разменување нежности во еден милански ресторан, а фотографиите ги објави „Новела 2000“. Дваесет и едногодишниот Пате беше во брак со бразилската актерка Стефани Брито. По речиси девет месеци брак тие се разведоа во април минатата година. Дваесет и шестгодишната Барбара Берлускони, според италијанските медиуми, по речиси десет заеднички години, се подготвува да се разведе од претприемачот Џорџио Валагузе, со кој има двајца синови, Алесандро и Едоардо. Пато и ќерката се зближиле откако таа презела една од менаџерските улоги во клубот на својот татко.
| | веќе видена | слични

Останато

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 205 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пато ја мерка ќерката на Берлускони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: