Алекс Сандро останува во Јуве, договор до 2023 година


3 копии

Тимот на Јувентус со години одлично работи на пазарот и во кроењето на составот кој ќе биде конкурентен во сите натпреварувања, а еден од играчите кој се ...
| | веќе видена | слични

Раководството на Јувентус и левиот бек Алекс Сандро постигнале договор за продолжување на соработката. Ова е вистинско изненадување бидејќи пред неколку дена ...
| | веќе видена | слични

Раководството на Јувентус изгледа конечно постигна договор со Алекс Сандро. Иако во претходните денови се шпекулираше дека 27 годишниот дефанзивец нема да ...
| | веќе видена | слични

Францускиот фудбалски клуб Лион е расадник на таленти и во последните 15-ина години на европскиот фудбал му „подари“ голем број на шампиони. Еден од оние кои ...
| | веќе видена | слични

Како што стојат работите изгледа дека Бразилецот, Алекс Сандро ќе го напушти Јувентус на крајот од сезоната. Сандро има договор со Јувентус до 2020 година. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 394 | | | веќе видена

Моментната „војна на зборови“ помеѓу Иран и САД има многу сличности со онаа од 2017 година, кога американската администрација ја користеше истата стратегија ...
сите 182 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 230 | | | веќе видена

Претходно беше објавено дека сите министри од екстремно десничарската Слободарска партија поднесуваат оставка поради корупцискиот скандал што ја потресе ...
сите 160 | | | веќе видена

Македонската евровизиска претставничка Тамара Тодевска изјави дека би било погрешно доколку наместо Евровизија, оваа година парите биле потрошени на амбулантни ...
сите 65 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алекс Сандро останува во Јуве, договор до 2023 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: