Ален Хасановиќ со нова песна ќе ги израдува фановите


8 копии

Харизматичното момче кое со својот глас го освои регионот, во екот на својата популарност вредно работи на својата нова песна која би требало да се промовира со видеозапис некаде околу средината на месец мај. Во студиото „Ер“ во Прилеп, Ален Хасановиќ ја сними својата нова песна чиј комплетен автор е токму тој. Новата песна е оригинално снимена на српски јазик и го носи насловот „Продала си љубав“, но во текот на летото ќе добие и своја македонска верзија. Новата песна својата промоција ќе ја има наредниот месец заедно со видеозапис во режија на Зати продукција од Охрид, со која пејачот подолго време соработува. Како потсетување, Ален Хасановиќ својата прва авторска песна ја промовираше минатото лето (15 јули 2014) во кафулето „Скопје Кафе“ кое се наоѓа на Плоштад Македонија во Скопје. Инаку, минатиот викенд се емитуваше првата емисија од четвртиот круг на „Ѕвездите на Гранд“, а Ален со својата уникатна изведба на македонскиот хит „Кога тргнав Цвето“ си обезбеди билет за следниот круг.
| | веќе видена | слични
4 копии

Нашиот претставник на Х-фактор, Алек Хасановиќ, на почетокот на месецов гостуваше во студиото на Радио Слободна Македонија. Тој во живо ја изведе „Усни на усни“ од Тоше Проески. Како звучеше тоа, слушнете во продолжение
| | веќе видена | слични

Нашиот претставник на натпреварувањето „Ѕвездите на Гранд“ талентираниот Алек Хасановиќ, на почетокот на месецов имаше радио гостување во Радио Слободна Македонија. Талентираниот Хсановиќ кој во натпреварувањето во кое го помина и петтиот круг од жирито на Ѕвездите на Гранд добива само пофалби, покажа дека умее одлично да се снајде во различни музички жанрови. Со одлична изведба во живо на хит песната „Усни на усни“ од Тоше Проески, Ален покажа дека неговто време допрва доаѓа. Како звучеше тоа, слушнете во продолжение
| | веќе видена | слични

Новата македонска пејачка ѕвезда и еден од четворицата преостанати Македонци во „Ѕвездите на Гранд“ Ален Хасановиќ сними нова песна, која самиот ја напиша, во прилепското студио „Ер“. Песната е снимена на српски јазик со наслов „Продала си љубав“, а во текот на летото ќе добие и македонска верзија. Промоцијата ќе се случи наредниот месец заедно со видеозапис во режија на „Зати продукција“ од Охрид, со која пејачот подолго време соработува. Хасановиќ својата прва авторска песна ја промовира минатото лето. Актуелен е како натпреварувач во популарното српско шоу на „Гранд продукција“. Во последната емисија, која всушност беше прва од четвртиот круг, со изведбата на македонскиот хит „Kога тргнав, Цвето“ обезбеди билет за наредната фаза во шоуто.
| | веќе видена | слични

Останато

Околу 80 кучиња скитници биле заловени и соодветно третирани во изминатите четири месеци во Кавадарци, информираше денеска Петар Камчев од Јавното ...
сите 137 | | | веќе видена

Кога на 28 јуни 1914 година Гаврило Принцип како резултат на околности кои се уште се истражуваат во историјата успева да изврши атентат врз надвојводата Франц ...
сите 175 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 86 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Според Влатко Ѓорчев, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, најавените налепници на автомобилите, не се решение за чистење на воздухот, и порача Заев, Макрадули и ...
сите 19 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, денеска одржа прес конференција на која рече дека несреќниот случај во кој животот го загуби 17-годишно девојче ...
сите 74 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и пионот Мицкоски се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ален Хасановиќ со нова песна ќе ги израдува фановите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: