Алегри: Факт е дека ние сме најсилниот тим во Италија, но тоа не е доволно

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри одржа прес-конференција пред првиот натпревар на „бјанконерите“ во Серија „А“ за новата сезона против Киево. Искусниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јувентус новата сезона од Серија А ја отвори со тешка победа над Киево 3:2, а тој натпревар ќе биде запаметен по дебито на Кристијано Роналдо за Старата дама. ...
| | веќе видена | слични

Киево и Јувентус ја отвораат новата сезона во италијанската Серија А, а овој натпревар е посебно интересен поради дебито на Кристијано Роналдо во редовите на ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот шампион на Италија, Јувентус денеска ќе ја отвори новата сезона во Серија А, а во рамките на првото коло избраниците на Масимилијано Алегри играат ...
| | веќе видена | слични

Јувентус новата сезона ќе ја стартува во Верона, во натпреварот против Киево. Тренерот на „Старата дама“ Алегри дека од првата минута на утрешниот натпревар ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 543 | | | веќе видена

Во продолжение ја гледаме атмосферата во дел од нив, но и од Мелбурн Австралија каде Македонците се организираа за одбележување на овој  верскиот празник.
сите 259 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 69 | | | веќе видена

Дарко Недев, момчето кое го фати крстот за Водици во Кавадарци и навивачката група Лозари Исток на која и припаѓа, за утре организираат хумана акција. -Утре од ...
сите 146 | | | веќе видена

И покрај се што се зборувало и водителката му честитала роденденот на својот зет.Мажот на Јелена Карлеуша, Душко Тошиќ, денеска го прославил 34.роденден со ...
сите 193 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алегри: Факт е дека ние сме најсилниот тим во Италија, но тоа не е доволно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: