Дивјачки старт на фудбалерот на Интер над Манџукиќ: Хрватот од Јувентус продолжи да игра со крвава нога (ВИДЕО)


Во инфаркт натпревар вчера во Калчо лигата, Јувентус успеа да стигне до голема и важна победа во дербито на Италија, против Интер. И тоа каква победа, со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тимот од Торино победи драматично со 3:2 на „Џузепе Меаца“, откако речиси цел натпревар играа со човек повеќе. Имено црвениот картон на Матијас Весино во 18-та ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полицијата сé уште го чува судијата од натпреварот меѓу Интер и Јувентус, Даниеле Орсато кој имаше контроверзна арбитража.Полицијата сé уште го чува судијата ...
| | веќе видена | слични

ФИФА таков преседан направи во квалификациите за Мундијалот, но тешко е да се верува дека италијанскиот сојуз би можел да го направи истото. „Спортска измама“ ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 143 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 74 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 197 | | | веќе видена

Единствената партија која сега е пред нас се вика Македонија. Друга партија немаме. Ова не се избори, не одлучуваме за некој поединец, одлучуваме за нашата ...
сите 92 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дивјачки старт на фудбалерот на Интер над Манџукиќ: Хрватот од Јувентус продолжи да игра со крвава нога (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: