Албумот „21“ на Адел е повторно на врвот во Британија

„21“ на Адел се врати на првото место на албумската Топ листа во Британија. Адел со „21“ веќе мина 19 недели како број 1 во Британија што претставува рекорд последниве речиси 42 години, по „Bridge Over Troubled Water“ на Самон и Гарфанкел, кој во 1970 и 1971 година се задржа 33 седмици на лидерското место на албумската топ листа, пренесува Би-Би-Си. Инаку, 21 е најпродаваниот албум во XXI век со продадени речиси 3,8 милиони примероци. На сингл листата Flo Rida се искачи две места и го превзема првото место со "Good Feeling", додека Coldplay со "Paradise" паднаа на второто место. Taio Cruz директно влета на 3. место со "Troublemaker".
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 305 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 375 | | | веќе видена

Почетокот на дебатата за Договорот од Преспа која беше планирано да заврши со гласање утревечер, може да биде одложен поради најавите на опозицијата за гласање ...
сите 71 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. На повисоките места во западниот дел од државата има остатоци од кашест снег, по интервенција на ...
сите 158 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 164 | | | веќе видена

И покрај тоа што постои голема веројатност дека новиот модел на "iPhone" нема да се појави пред крајот на летото или почетокот на есента оваа година, гласините ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албумот „21“ на Адел е повторно на врвот во Британија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: