Тачи отсуствувал од заедничкиот ручек во Тирана поради Додик


2 копии
2 копии

Учесниците на самитот во процесот Брдо-Бриони ја повикаа Европската Унија во процесот на проширувањето на земјите од Западен Балкан да ги зеде в предвид и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

По завршувањето на Самитот „Брдо-Бриони“, што се одржа денеска во Тирана, лидерите учесници излегоа со заедничка изјава во која се повикува Европската унија да ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ кој моментално е во Тирана, каде се одржува Смаит процесот Брдо Бриони, стана топ тема кога не сакаше да се фотографира ...
| | веќе видена | слични

Српскиот шеф на дипломатијата Ивица Дачиќ, денеска изјави дека однесувањето на Албанија на Самитот „Брдо-Бриони“ во Тирана, каде нејзините претставници ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Албанскиот претседател Илир Мета, кој денеска беше домаќин на состанокот на лидерите на земјите во Процесот „Брдо-Бриони“, на заедничката прес-конференција со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ, денеска оцени дека однесувањето на Албанија на Самитот „Брдо-Бриони“ во Тирана, каде нејзините ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Ќе беше многу „без везе“ да се откажевме од одење на Евровизија и со тие пари да купевме амбулантни возила, „пошто“ никој немаше да знае за нас, изјави ...
сите 55 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тачи отсуствувал од заедничкиот ручек во Тирана поради Додик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: