Албански земјотрес стресе мала македонска општина

4 копии
17 копии
6 копии
4 копии

Земјотрес со 6,1 степени по Рихтеровата скала утрово бил забележан јужно од индонезискиот остров Бали, поради што некои од жителите и посетителите на овој ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии
повеќе

Останато

На 15 јули изборот е едноставен. Изборот е помеѓу повисоку плати за сите или богатење на неколкумина околу Груевски. Изборот е помеѓу рекорден износ на ...
сите 344 | | | веќе видена

Инфекцијата е раширена во сите делови на градот и нема познати кластери, вели д-р Александар Стојанов директор на Центарот за јавно здравје Скопје. Во моментов ...
сите 171 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албански земјотрес стресе мала македонска општина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: