Албанската Законодавна парламентарна комисија го поддржа Протоколот за членство на Македонија во НАТО


7 копии

Законодавната парламентарна комисија на албанскиот Парламент едногласно го подржа Протоколот за членство на Македонија во Северноатлантската алијанса. – ...
| | веќе видена | слични

Членовите на Комисијата од власта и од опозицијата, по долг период за првпат се одногласни околу едно прашање а тоа е изгласувањето на Протоколот, со кој се ...
| | веќе видена | слични

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ честиташе за потпишувањето на Протоколот за членство во НАТО. „Се гордееме што гo препознавме моментот. Пред нас ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Унгарската Влада го поздравува потпишувањето на протоколот за прием на Република Северна Македонија во НАТО, соопшти денеска унгарската амбасада во Скопје. – ...
| | веќе видена | слични

Унгарија го поздрави потпишаниот пристапен Протокол за прием на Македонија во НАТО и најави брза негова ратификација од страна на тамошниот парламент. „Ова ...
| | веќе видена | слични

Македонските обвинители, кои го истражуваат бегството на екс премиерот Груевски кој успеа да избега од државата пред да биде приведен на отслужување двегодишна ...
| | веќе видена | слични

Потпишувањето на Протоколот за прием на Македонија во НАТО го поздрави лидерот на најголемата албанска опозициска партијата, Демократската, Љуљзим Баша, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на земјава, Ѓорге Иванов го поздрави потпишувањето на протоколот за членство на Македонија во Алијансата. Тој рече дека, за жал, останува факт ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Која доби убедлива поддршка со 408 гласови од вкупно 519 делагати на вчерашната конвенција во Струга. Укинување претседателските привилегии, формирање на ...
сите 169 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 192 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, а тројца од нив се во критична состојба. Останатите 15 пациенти се во стабилна ...
сите 209 | | | веќе видена

Вршителот на должност министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан изјави синоќа дека се уште не утврдил колку финансиски средства од Пентагон ќе пренасочи за ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанската Законодавна парламентарна комисија го поддржа Протоколот за членство на Македонија во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: