Запленети 300 кг марихуна пристигната од Албанија

2 копии
5 копии
4 копии

На граничниот премин Кијасо на швајцарско-италијанската граница цариниците во петокот попладне запреле камион со македонски регистарски таблички, а за време на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Грчката полиција, на патниот правец Јанина – Кожани, кај месноста „Метаморфоси“ заплени се 112 килограми марихуана. Според полицијата дрогата била во возило со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Заменик министерот за надворешни работи Андреј Жерновски, од утре ќе престојува во работна посета на Соединетите Американски Држави, каде ќе учествува на 73-та ...
сите 84 | | | веќе видена

„Со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. Погазена е слободата на медиумите и ...
сите 199 | | | веќе видена

Форумот за демократска Македонија оствари средба со Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, Вицепремиерот за европски прашања, Бујар ...
сите 38 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запленети 300 кг марихуна пристигната од Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: