Албанија пред избори


Политичката криза во Албанија се продлабочува пред претстојните локални избори закажани за 30 јуни. Албанскиот претседател, Илир Мета, ја осуди одлуката на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Доцна попладнето во вторникот заврши пребројувањето на гласачките ливчиња од локални избори во Албанија што се одржаа во неделата. Пребројувањето потврди дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии
9 копии

Албанскиот претседател Илир Мета предложи одржување предвремени парламентарни и претседателски избори во Албанија, со цел надминување на политичката криза во ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

Само 21,6 проценти од луѓето гласале на локалните избори во Албанија, кои ги организирала партијата на премиерот Еди Рама и покрај бојкотот на опозицијата и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По пребројувањето на сите гласови од гласањето на лоалните избори во Албанија во неделата, во 57 од вкупно 61 општина победиле градоначалничките кандидати и ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот претседател Илир Мета, им посака на граѓаните на Албанија убав ден, а исто така и му се потсмеа на премиерот Еди Рама, преку видео од поранешниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во последните неколку недели во земјава се бележат трoцифрени бројки на заразени од Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење дистанца, како и ...
сите 535 | | | веќе видена

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 368 | | | веќе видена

Епидемијата на корона вирусот во земјава не стивнува. Само за последните три дена во земјава се регистрирани 540 новозараени граѓани со Ковид-19, додека 409 ...
сите 170 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 91 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 190 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор и поранешен премиер Владо Бучковски и политичкиот аналитичар Џелал Незири за „Фокус“ со прогнози за мртва трка на претстојните ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанија пред избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: