Албанија: Почина и мајор Тануши по несреќата во мисијата на НАТО во Летонија

4 копии

И вториот албански старешина што на 6 мај при демонтирање на мини во Летонија беше тешко повреден почина доцна синоќа, изјави албанската министерка за одбрана, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска во Амбасадата на Република Албанија во Скопје се потпишав во книгата на жалост изразувајќи најискрено сочувство до семејствата и албанскиот народ за ...
| | веќе видена | слични
10 копии
3 копии

По пополнувањето на повеќе од половината пратенички места од кои се откажаа пратениците од обединетата опозиција, а на нивни места дојдоа нивни сопартијци кои ...
| | веќе видена | слични

Членови на младинските форуми на опозициските партии, Демократската и Социјалистичкото движење за интеграција одржуваат мирен протест пред албанскиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност и топло. Ќе дува слаб до умерен западен ветер, особено изразен во западните делови. Попладне во ...
сите 251 | | | веќе видена

Лидерот на десничарската партија и досегашен вицеканцелар, Хајнц Кристијан Штрахе поднел тужба против три лица, откако падна во замка со снимениот разговор на ...
сите 217 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател Стево Пендаровски, неговата сопруга и синот се уште живеат во станот во скопската населба Автокоманда, бидејќи „Вила Македонија“ не е ...
сите 228 | | | веќе видена

Данкан Лоренс, холандскиот претставник на овогодишната „Евровизија“, допрел до срцата на милионите луѓе што го следат овој натпревар и иако многумина ја ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанија: Почина и мајор Тануши по несреќата во мисијата на НАТО во Летонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: