Во акција на српската и австриската полиција уапсени се 26 лица за шверц на дрога

6 копии

фото: архиваВо заедничка акција на припадниците на српската и австриската полиција, уапсени се 26 лица под сомневање за шверц на дрога – соопшти денес ...
| | веќе видена | слични
7 копии
9 копии
3 копии

Црногорски државјани, наводно членови на нарко-клан, биле уапсени во Франција со 69 килограми кокаин во вредност од околу 2,5 милиони евра, дознава ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Претставничката на Македонија на годинешниот евросонг Тамара Тодевска, која настапи со песната „Proud“ по враќањето нашата земја го даде и првото интервју за ...
сите 56 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во акција на српската и австриската полиција уапсени се 26 лица за шверц на дрога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: