Хаос во парламентот на Албанија

3 копии
4 копии

Високата преставничка за надворешна политика на ЕУ, Федерика Могерини во Тирана изјави дека Албанија треба да ги реши отворените прашања со Грција. Могерини по ...
| | веќе видена | слични

Висока претставничка на ЕУ за надворешна политика Федерика Могерини, која престојува во Тирана порача дека добиената препорака од Европска комисија е победа за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Албанија ја поздрави препораката на Европската комисија за почнување преговори за членство и признава дека и претстои тежок пат пред членство во Унијата. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Албанската опозиција денеска блокира четири главни патни правци во земјата во знак на протест, како што рече лидерот на Демократската партија, Љуљзим Баша, за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 77 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хаос во парламентот на Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: